přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
CooperWigi, JanellElia, SharynMill, ForestShip, AkilahMatt, Hollie38X, LouiseDriv, BessdeLarg, Angelia545, UteGable9, MicahThow0, MeridithAu, HannaWebb4, SethPilpel, EverettePa, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR
fungus2 - Monday, 01.01. 2007 - 03:42:20
Téma: Próza - Povídka

Jednou jsem se zůčastnil akce-Věší lustr celá rodina. Tak jsem na tohle téma něco napsal o))

 

Jakub si začal připadat jako součást nějakého pohyblivého sousoší. Jeho otec stál na posledním stupátku rozkládacích schůdkách, zatímco on držel dolní část velkého lustru. Jeho matka zase svírala nepříliš pevné schůdky, přičemž vše komentovala.
„Drž ten lustr hlavně pořádně! A taky přidržuj tu jeho horní část, kterou budu přišroubovávat!“ pronesl naštvaně otec, jemuž už předtím spadnul šroubovák na tvář. Což mělo za následek menší škrábanec, který musela zakrýt náplast.
„Budu se snažit, ale už teď mě bolej ruce,“ řekl Jakub.
„A myslíš, že mě ne!?“ vyhrkl otec.
„Tak se nehádejte. Ten lustr hlavně pořádně drž a ty ho co nejrychlejc přišroubuj,“ ozvala se matka.
„To nejde tak rychle přišroubovat, jak si myslíš,“ pronesl otec.
„Už si mohl začít ho přišroubovávat,“ mínila matka.
„Hlavně aby byl přišroubovanej dřív, než mi upadnou ruce,“ řekl Jakub.
„Tak si to pojďte zkusit vy!“ vysoukal ze sebe podrážděně otec a pravou rukou pomalu dal konec zavěšený lustru ke stropu. Přitom se schůdky zakymácely do strany.
„Zatracený schody! To byl nápad kupovat takovýhle krámy!“ vyhrkl.
„Ale počkej! Vždyť svítí lampička!“ zvolal náhle Jakub.
„Ježišmarja! Von není vypnutej proud v bytě!“ vykřikl otec, přičemž se na schůdkách leknutím zapotácel.
„Běž rychle vypnout pojistky!“ řekla matka Jakubovi a ten pohotově slezl ze židle, co stála vedle schůdků. Přitom však přestal držet lustr.
„Co blbneš!“ zařval otec, kterého tíha lustru táhla prudce dolů. Matka i Jakub sborově chytli otce i lustr.
„Pitomče! Málem sem spadnul na hubu a rozbil lustr!“ nadával otec.
„Nekřič! Viděl jsi, že slejzá ze židle. A už ten lustr mohl bejt už dávno pověšenej, kdybys nedělal aféru z toho škrábanečku!“ vyhrkla matka.
„Moc nechybělo a taky mě ten šroubovák mohl spadnout do voka!“ láteřil otec. Jakub mezitím doběhl do předsíně a jednu z páček v pojistkách dal dolu.
„Je to fajn. Světla nesvítěj!“ volal, když klapal vypínačem v předsíni i v obývacím pokoji. Poté si opět stoupl na židli a jal se držet lustr.
Mezitím se venku zatáhla obloha černými mračny, která přihnal silný vítr. A tak náhle v místnosti zavládlo na tu denní hodinu velké přítmí.
„Zatraceně! Je tu tma jako v pytli! Takhle to nepřišroubuju!“ procedil mezi zuby otec.
„Budiž světlo!“ pronesl ironicky Jakub.
„Běž pro baterku! Je v kuchyni. A bacha na kočku!“ řekla matka Jakubovi, který opět slezl ze židle. Vzápětí si on i matka zopakovali chytání lustru a otce, který opět nešetřil nadávkami. Sotva Jakub otevřel dveře do kuchyně, tak se prosmýkla do obýváků jejích černá kočka.
„Sakra. A je tady. Jako bych ti to neříkala!“ vyhrkla matka.
„Drž ty schody pořádně!“ ozval se naštvaně otec.
Jakub se po chvíli vrátil s baterkou, načež stanul zase na židli. Hned od prvního okamžiku věděl, že držení lustru a zároveň svícení baterkou bude velmi náročné.
„Nesviť mi do ucha, ale na strop!“ pronesl ostře otec.
„Když ty tam strkáš hlavu,“ řekl otci a přitom mu náhle zašimralo v nose.
„He, he…já kejchnu…!“ vysoukal ze sebe Jakub, přičemž se venku dvojitě zablesklo a současně se ozvalo nadvakrát kýchnutí. Zároveň se pod silným náporem větru otevřely balkónové dveře. V následujících okamžicích byl slyšet dující vítr, hřmění i trojité výkřiky. Pak se ozvalo několik ran, načež světla blesků ozařovala v obývacím pokoji valnou hromadu. Ta se skládala z lustru, židle, rozkládacích schůdků, tří zmítajících se i nadávajících postav. A na to vše za mňoukání skočila kočka.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Povídka:
KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 9
Účastníků: 4


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR" | Přihlásit/Registrovat | 8 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Garcia
Od: Anonymní - Saturday, 06.12. 2014 - 18:13:14
replica breitling watches [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Hurst
Od: Anonymní - Sunday, 07.12. 2014 - 06:44:42
replica breitling watches [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Re: KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR
Od: upirka_terrynka - Sunday, 04.12. 2011 - 13:01:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://terrysek.regional.cz
kdepák, takovéhle rodinné "akce" končí špatně :-D
hezky napsáno


[ Odpovědět ]

Re: KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR
Od: fungus2 - Monday, 05.12. 2011 - 07:22:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díkas!

[ Odpovědět ]


Re: KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR
Od: Biebette007 - Sunday, 29.01. 2012 - 15:17:48
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tak to je zabitý...:D sem se u počůrala smíchy málem xDDD prosím taky přečíst mou povídku děkuji ;))


[ Odpovědět ]

Re: KDYŽ SE VĚŠÍ LUSTR
Od: fungus2 - Monday, 30.01. 2012 - 02:35:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji!

[ Odpovědět ]


Everette
Od: Anonymní - Wednesday, 28.08. 2013 - 07:13:57
celebrity cocktail dresses [www.sundress2013.org] plus size summer dresses [www.sundress2013.org] integrates nicely using the clasp to get a extremely comfy on-wrist encounter. corset wedding dresses [www.sundress2013.org] Each the crystal and also the bezel insert are produced of domed synthetic sapphire and also the crystal characteristics an internal anti-reflective coating. The crystal has only a really slight dome which doesn"t distort the dial or attract any noticeable improve in reflections. sun dresses [www.sundress2013.org] wedding dress tea length [www.sundress2013.org] The bezel characteristics a totally lumed scale and may be had in either the red/blue coloring noticed right here bridal wedding dresses [www.sundress2013.org] , or an all black choice which also looks excellent. The domed sapphire insert adds each depth along with a rather pleasing jewel-like look towards the bezel, together with extra scratch resistance when compared with normal aluminum inserts.Hidden inside the polished case and solid case back beats a ETA 2893-2 automatic motion. This really is exactly the same motion noticed within the OCEAN7 G-1 GMT we reviewed a couple years ago and it"s a entirely dependable work-horse with an independently adjustable jumping 24 hour hand see video for complete usage. For all those


[ Odpovědět ]


Neal
Od: Anonymní - Monday, 09.12. 2013 - 02:40:22
protection." Essentially, Louboutin has lost this round. However , his lawyers are working on other possible means of fighting back. What they will have to prove now, as the judge had stated, bridesmaids dresses 2014 [www.bridaldress2014.com] is this red sole going to create too much confusion for the customer? Possibly not in purchase, as if one is planning to spend over 1 simple plus size wedding dresses [www.bridaldress2014.com] ,000 on shoes, I am sure they will make sure it is what they are looking for. inexpensive bridesmaid dresses [www.bridaldress2014.com]ďťżWhich is the best one will be determined by her personal style champagne bridesmaid dresses [www.bridaldress2014.com] , the type of wedding being held, and of course by her budget of wedding cheap flower girl dresses [www.bridaldress2014.com] . Using these notions, along with ideas from magazines and recommendations from family and friends, you can start searching for the perfect summer dress. The summer wedding dresses can be either casual beach wedding dresses or formal wedding dresses for garden weddings, champagne bridesmaid dresses [www.bridaldress2014.com] and the prices can vary from a few hundred dollars to as much as tens of thousands. A great summer dress does not need to be the most expensive one. For full figured brides, cheap plus size wedding dresses can also be stylish, well fitted


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
62 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund